Jak wynajmować na Airbnb? Zostań gospodarzem i zarabiaj dodatkowe pieniądze

Airbnb to bardzo popularny portal umożliwiający znalezienie pokoju, mieszkania, a nawet całego domu pod wynajem wakacyjny. Coraz więcej osób korzysta z tej platformy, ponieważ ceny są bardziej atrakcyjne niż te oferowane przez hotele, a możliwość wynajęcia całego mieszkania lub nawet domu zwłaszcza dla osób pracujących jako freelancer czy rodzin z dziećmi jest najlepszą opcją. Jest też druga strona medalu. Jeśli masz wolny pokój, dostałeś mieszkanie w spadku czy przeprowadziłeś się do innego miejsca a twoja nieruchomość stoi pusta to możesz zarabiać dodatkowe pieniądze na wynajmie przy pomocy platformy Airbnb.

Od czego zacząć?

Wystarczy wejść na stronę Airbnb i kliknąć w Zostań gospodarzem. Od razu pokazuje się informacja zachęcająca do skorzystania z portalu w postaci potencjalnego zarobku. Przykładowo potencjalny zarobek dla mieszkania wynajmowanego na terenie Krakowa to 530 złotych! Na portalu de facto nie trzeba się rejestrować, jeśli mamy konto na Facebooku lub Google, ponieważ można zalogować się przez te dwie strony. Jeśli nie mamy takiego konta można także zarejestrować się tradycyjnie przez pocztę e-mail. A potem trzeba stworzyć ofertę wynajmu.

Oferta wynajmu

Po przejściu do tworzenia oferty określa się jaką nieruchomość chcemy wynająć. Może to być: całe miejsce np. mieszkanie, dom albo pokój prywatny albo pokój współdzielony. Trzeba też podać ile maksymalnie gości może wynająć to miejsce – od 1 osoby do 16 osób i miasto. Kolejny krok to wybór typu nieruchomości: apartament, dom, niezależny lokal, niezwykłe domy, pensjonaty ze śniadaniem, hotele butikowe. Potem znowu wybiera się bardziej szczegółowy typ nieruchomości np. dom szeregowy. Aż w końcu przechodzimy do opisywanie nieruchomości i dodawania zdjęć.

Ile można na tym zarobić?

Co prawda cenę wynajmu na Airbnb określa się samemu, ale nie może być ona ani zbyt wysoka, ponieważ goście nie będą zainteresowani, ani zbyt niska, bowiem to może się zwyczajnie potencjalnym gościom wydać podejrzane albo też my nie zarobimy na tym zbyt wiele. Żeby ustalić sensowną cenę warto przejrzeć oferty konkurencji np. lokali podobnych do naszego standardem i wynajmowanych w tej samej okolicy. Warto jednak pamiętać, że Airbnb jako pośrednik pobiera 3% ustalonej kwoty jako swój zarobek. Ale oprócz samej ceny za wynajem mamy prawo dodać też opłatę za sprzątanie za cały pobyt.

Jakie miejsca najchętniej wynajmują podróżnicy?

Airbnb głównie służy osobom dużo podróżującym, które mimo takiego trybu życia chcą poczuć się jak w domu. Są też osoby, które wybierają noclegi przez ten portal, ponieważ podróżują w grupie albo z rodziną. Dlatego nie ma jednego idealnego ogłoszenia. Na Airbnb można znaleźć mnóstwo różnych ogłoszeń. Do wynajęcia są zamki, łodzie, hotele butikowe czy zwyczajne mieszkania wybudowane w blokach z wielkiej płyty. Najważniejsze dla wynajmujących jest, aby lokum wyglądało czysto i bezpiecznie. Warto też już w ofercie napisać gdzie znajduje się najbliższy przystanek komunikacji miejskiej oraz jak dojechać z dworca PKP, DA czy z lotniska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *