Wynajem mieszkania na Airbnb – Informacje

Aby zostać gospodarzem na platformie Airbnb również należy zacząć od zarejestrowania się. Oferowanie obiektów przez gospodarzy na stronie nic nie kosztuje. Dopiero po otrzymaniu zapłaty od gości, na konto Airbnb przekazuje się 3% od całości kwoty. Jednocześnie nie trzeba się obawiać kłopotów w postaci utrudnionej komunikacji z gośćmi czy wyrządzonymi przezeń szkodami. Airbnb oferuje wsparcie w różnego rodzaju sytuacjach 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. A od zniszczeń – do których dochodzi sporadycznie – firma gwarantuje wysokie ubezpieczenie. Ubezpieczenie od zniszczeń, podobnie jak od wypadków wynosi 1 milion dolarów amerykańskich.

Aby oferta została udostępniona milionom ludzi na całym świecie należy ją skonkretyzować, czyli zaznaczyć jakim miejscem do przyjmowania gości dysponujemy. Domem, apartamentem, niezależnym lokalem (np. w bloku mieszkalnym), hotelem butikowym a może wyjątkową przestrzenią. Następnie system poprosi o scharakteryzowanie obiektu – na przykład w przypadku domu zapyta, czy jest to: chatka czy willa, latarnia morska, grecki dom cykladowy, włoskie trullo, ect. A może zaznaczając, że dysponujesz wyjątkową przestrzenią masz do zaoferowania: igloo, chatę pasterską, stodołę, łódź czy gospodarstwo ekologiczne? Należy podać też inne parametry oferty, jak na przykład liczbę łóżek, łazienek, pokojów. I oczywiście kraj i region, w którym mieści się obiekt oczekujący na gości.

Nie mniej istotne dla osób, które poszukują idealnego miejsca na wakacyjny czy służbowy pobyt jest stan wyposażenia obiektu. Najczęściej im wyższy standard tym wyższa cena, choć nie zawsze. Dobrze mieć świadomość, że dostęp do internetu to dla wielu potencjalnych gości coś, bez czego nie wyobrażają sobie nawet kilku godzin. Oraz że są i tacy, którzy podczas wakacji chcą zupełnie odciąć się od sieci… W ogóle trudno mówić o jakichś koniecznych do spełnienia wymaganiach – to od gospodarza zależy czy zapewni swoim gościom klimatyzację czy łazienkową szafkę zaopatrzoną w szampon, ręczniki, etc.

Po zakończonym pobycie goście oceniają swego gospodarza. Jak łatwo się domyślić – ci najbardziej uznani cieszą się największą popularnością i sympatią wśród społeczności Airbnb.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *