Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu noclegu na Airbnb?

Najdrobniejsze szczegóły uważane za najmniej ważne takie jak pojedyncze słowa, mogą uprzykrzyć cały pobyt. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przeglądając oferty na portalu Airbnb.

Wynajmowanie mieszkań za pośrednictwem serwisu Airbnb cieszy się coraz większą popularnością. Bardzo często można znaleźć bardzo wysokiej jakości apartamenty w atrakcyjnych cenach. Osoby podróżujące np. do Nowego Jorku są zdania, że w przypadku tego miasta zdecydowanie lepszą opcją jest przeglądanie ofert na tym portalu niż podobnych serwisach.

Airbnb dba co prawda o to, aby nie tylko gospodarze, ale również goście byli zadowoleni ze współpracy, zdarzają się zarówno wpadki jak i oszustwa, które mogą zepsuć nawet najdłużej wyczekiwane podróże. Do pechowego pobytu wystarczą niefortunne zdjęcia, nieprzeczytane recenzje czy niezwrócenie uwagi na błahostkę

Zasłonięte okna

Jednym ze szczegółów, który trzeba koniecznie wziąć pod uwagę podczas oglądania zdjęć są okna. Należy sprawdzić czy mieszkanie brane pod uwagę ,a zdjęcia z zewnątrz budynku, a także z widokiem na okna. W przypadku, gdy okna są odsłonięte i widać co jest za nimi, wszystko powinno być w porządku. Z kolei, gdy są zasłonięte lub nie ma zdjęć z widocznymi oknami, najprawdopodobniej widok za nimi nie jest najładniejszy i gość codziennie będzie widział ścianę sąsiedniego budynku. Oczywiście dla zdecydowanej większości osób widok z okna będzie drugorzędną sprawą, gdyż tylko niewielka część osób planuje spędzać cały dzień w domu.

Przytulne czyli ciasne?

Warto zwracać również uwagę na pojedyncze słowa, za którymi mogą po prostu kryć się pułapki. Bardzo często gospodarze w opisach używają takich słów jak: przytulne, bezpieczne czy ciche. Zdarza się, że słowo przytulne oznacza po prosu małe i ciasne.

Mnóstwo osób przekonałoby zapewnienie, że w okolicy jest bezpiecznie. Bardzo często jednak gospodarze stosujący to słowo posiadają mieszkanie z reguły w bezpiecznej okolicy, a dom znajduje się po prostu w mało atrakcyjnej części miasta.

Z kolei opis, że mieszkanie jest ciche, bardzo często może oznaczać, że jest pozbawione okien, albo okna wychodzą na zupełnie inny budynek czy podwórko. W efekcie w pomieszczeniu może być także bardzo mało światła.

Zdjęcie w formie “rybiego oka”

Bardzo często można znaleźć zdjęcia, które są robione obiektywem szerokokątnym, czyli tzw. rybim okiem. oczywiście nie oznacza, że dany właściciel planuje pochwalić się swoim sprzętem. Soczewki sześciokątne po prostu powiększają przestrzeń, która jest fotografowana. Jeżeli takie zdjęcie umieszczone jest w ofercie, oznacza to, że mieszkanie jest ciasne oraz małe, a gospodarz planuje ukryć mankamenty.

Każdy właściciel, który ma duże mieszkanie, będzie robił wszystko, aby pokazać, że jest ono duże. Z kolei celem gospodarza małego mieszkania może być chęć pokazania go w taki sposób, aby gość myślał, że jest ono duże. Fakt ten dotyczy także innych tricków związanych z “powiększeniem ” prezentowanego wnętrza mieszkania. Niektórzy gospodarze nie pokazują wszystkich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *